Site Loader

Jak již bylo řečeno, udržovat průzračně čistou vodu v bazénu je velmi důležité, ale není to nijak složité, jak si občas někteří myslí. Základem je pravidelná chlorace bazénové vody a samozřejmě pravidelná kontrola hodnot PH vody za pomocí testeru. Díky těmto dvěma věcem máte téměř vyhráno. Ovšem může se stát, že jednou kontrolu vynecháte nebo nastanou příliš velká vedra, ve kterých se chlor rychleji odpařuje a mohou se Vám začít v bazénu množit bakterie a začít růst řasy a Váš bazén se pak může velmi rychle změnit v nevzhlednou zelenou břečku naprosto nevhodnou ke koupání. I tomuto případu lze předejít a zabránit díky přípravku s názvem Algicid https://www.chlorito.cz/algicid, díky kterému se vše během chvilky vyřeší.

bazén na zahradě

Jedinou funkcí přípravku algicid je eliminace řas a hlavně zabránění jejich množení. Tento přípravek bazénové chemie nemusíte používat pouze v případě, že už jste řasy v bazénu objevili, ale také jej můžete přidávat do bazénové vody preventivně při každé kontrole bazénové vody. Pokud už se ve Vašem bazénu řasy vyskytly, je nutné v první řadě samozřejmě použít přípravek proti řasám, ale také je důležité již vzniklé řasy odstranit, takže nebude stačit pouze nalít přípravek do vody a zapnout filtraci, ale budete muset také použít vysavač či kartáč a vyčistit dno i stěny bazénu.

bazénová voda

Jak jste již jistě poznali, přípravek algicid se dodává na trh v kapalném stavu, je potřeba vždy odměřit správnou dávku a samozřejmě nejdříve tuto dávku rozmíchat jen v troše vody v kbelíku a pak ji postupně vlévat do bazénu. Nemusíte se ničeho obávat, přípravek na řasy má vliv pouze na řasy a nepoškozuje nijak bazénové zařízení a samozřejmě nemá žádný vliv na pokožku plavců. I přesto se nedoporučuje používat bazén v době, kdy do bazénové vody přidáváte přípravky bazénové chemie. Vždy je lepší je nejdříve nechat projet filtrací a teprve potom si užívat dokonale čisté průzračné vody.