Site Loader

Bulharsko je synonymem pro dostupnou dovolenou u moře. Tato destinace se mezi turisty těší stále větší oblibě a mnohdy se sem také turisté vrací na to samé místo několik let po sobě.
thrácký útesy
A jakou oblast si v Bulharsku zvolit?
·         BURGAS
Mezi nejznámější letoviska oblasti Burgas patří Primorsko. Z této oblasti se dá podnikat velké množství pěších výletů do okolí nebo autobusové výlety na sever a na jih. Nachází se tu dvě dlouhé písečné pláže. Voda je čistá, vstup do moře pozvolný, což ocení především rodiny s malými dětmi. Najdete tu také aquapark s tobogány a skluzavkami.
Dalším oblíbeným letoviskem je Slunečné pobřeží, které je největším bulharským letoviskem. Nachází se tu spousta restaurací, barů a také nočních klubů. Místní pláž patří mezi ty nejoblíbenější v Bulharsku, je pokrytá pískem a je dlouhá 8 kilometrů. S pláže je pozvolný vstup do moře. Severní část je vhodnější spíše pro rodiny s dětmi, ta jižnější zase pro vyznavače nočního života.
Dalším letoviskem v oblasti Burgas je také letovisko Nesebar, které je starobylým městem plných nejrůznějších památek. Nachází se zde také archeologická rezervace. Pláže jsou tu tvořené jemným pískem.  
kamenité pobřeží
·         VARNA
Mezi jedno z nejoblíbenějších míst patří Zlaté písky, které jsou nejvyhlášenějším turistickým letoviskem. Naleznete zde luxusní hotely, spousty míst pro zábavu a noční život. Letovisko je obklopeno zelení, která v horku poskytuje příjemný stín. Pláž písčitá s pozvolným vstupem do moře.
Velmi oblíbené je také známé letovisko Albena. Jedná se o lázeňský komplex, nachází se zde několik restaurací a obchodů. Pláž v Albeně je široká, písčitá.
Navštívit také můžete letovisko Kranevo. Je to menší vesnička s obchody a restauracemi. Pláž j tu dlouhá a písčitá. Na pláži naleznete sprchy, nechybí ani možnost pronajmutí lehátek a slunečníků.