Site Loader

Mnoho lidí se mylně domnívá, že turistika je doménou jen letní sezóny. Tak tomu však vůbec není, naopak na jaře či na podzim si krásy přírody užijete ještě více. Navíc vás nebude sužovat úporní horko, které některé nadšence v létě od turistiky odrazuje. Pokud s touto aktivitou chcete začít, začátek května je ideální čas. Pojďme se teď společně podívat na několik výhod, které vás o jejím přínosu nejenom pro lidský organismus jistě přesvědčí. Možná je právě teď ten správný čas, abyste trekové boty nazuli i vy.

trekové boty

  • Dostatek pohybu

Chůze představuje pro člověka nejpřirozenější a nejstarší druh pohybu vůbec. Pokud vás tedy trápí, že se hýbete málo, nenáročná turistika je pro začátek tou správnou volbou. Dostatek pohybu s sebou přináší hned několik benefitů, za které vám vaše tělo jistě záhy poděkuje. Není zapotřebí se hned vydávat na náročné a zdlouhavé horské trasy, z počátku vyhledejte nenáročné trasy vhodné pro začátečníky či jedince s pohybovým omezením. Navíc díky turistice poznáte i řadu zajímavých míst, kam byste se třeba jinak nikdy nepodívali.

  • Kontakt s přírodou

Jen při málokterém sportu jsme v takovém kontaktu s přírodou, jako je tomu právě v případě turistiky. Hory, louky, čerstvý vzduch a ničím nerušené toulky jsou nejlepším lékem na unavené tělo i duši. Turistika vás dokáže velmi snadno vytrhnout ze stereotypu a poskytnout tolik vítaný relax.

turisté

  • Pro každého bez rozdílu věku

Chcete začít s nějakou sportovní aktivitou, ale vaše kondice není zrovna v nejlepší formě? To ale v případě turistiky není vůbec žádnou překážkou. Oddávat se jí může každý, je zapotřebí pouze přizpůsobit náročnost trasy svým fyzickým možnostem. Jenom v České republice najdeme nespočet turistických stezek, ze kterých si vybere skutečně každý. Ze začátku však zbytečně nepřeceňujte své síly a raději volte méně náročný terén.