Site Loader

Spousta lidí si dnes myslí, že v době internetu a mobilních aplikací není problém práci najít. Opak je ale pravdou. Pokud člověk narazí na krutou realitu a ocitne se na pracovním úřadě, může mu to zkomplikovat život. Všichni máme spoustu závazků, které musíme platit, a být déle bez práce a příjmů může mít neblahý důsledek na naši psychiku i životní standart.

Pracovní úřad kromě placení zdravotního pojištění moc výhod nepřinese. Bude tedy lepší pátrat na vlastní pěst, ptát se známých, číst inzertní noviny, nebo hledat na internetu. A na poslední zmíněnou problematiku se podíváme zblízka.
Hledání práce je také práce.

Musím říct, že nabídek je spousta. Můžete se podívat na servery Práce.cz, Jobs.cz a jím podobné, nebo si stáhnout aplikaci Práce za rohem. Bohužel, z vlastní zkušenosti vím, že na těchto serverech hledají především pracovní agentury, kde budete muset projít několika výběrovými koly. Má to svá opodstatnění, mají zadaný úkol od společnosti a hledají zaměstnance na míru. Nejen podle životopisu, ale také podle osobního dojmu. Tato výběrová kola bývají nejen psychicky náročná, ale také poměrně zdlouhavá. Také odpovědí společnostem chodí mnoho. Když odešlete životopis s průvodním dopisem, do dvou týdnů by se Vám agentura měla ozvat. Na jednání v takové agentuře budete čekat týden, možná dva. To samé bude obnášet čekání na druhé kolo. Než se dostanete do třetího, pokud vůbec, uteklo šest týdnů. A to musíte tím třetím kolem samozřejmě projít, jinak bylo celé snažení zbytečné. Tyto stránky jsou tedy spíše pro lidi, kteří jsou ve své práci nespokojení a do budoucna by chtěli změnu.
Kdo hledá, najde.

Potom je tu druhá možnost, o které se mluví málokdy. Jsou to servery jako Bazoš.cz a jemu podobné. Stačí zadat rubriku Práce a vaše PSČ. Zde hledá zaměstnance opravdu zaměstnavatel, který také nemá čas čekat na zaměstnance dva měsíce ani nechce platit agentury. Kontakt probíhá většinou po telefonu, takže se okamžitě dozvíte, jak jste na tom. Po první schůzce, pokud máte štěstí, můžete být již zaměstnáni. A kolik jsme ušetřili? Téměř dva měsíce a to je opravdu hodně. Výhodou tu také je, že pokud zrovna neseženete zaměstnání na plný úvazek, v přehledu všech pozic na Vás vyskočí spousta nabídek i na ten poloviční či na dohodu o provedení práce, takže zatímco budete čekat na vyjádření Vašeho favorita, můžete si zatím přivydělat jinde. Pomůže to nejen Vaší peněžence, ale také psychicky na tom budete lépe, než sedět doma a čekat na email.