Site Loader

Ve zrychleném světe plného telefonů, laptopů, aplikací jako je instagram či facebook, je občas těžké se soustředit na podstatné činnosti. Každý z nás si někdy rád místo povinností zapne videa na youtoube, ale časem se z toho stane chorobné odkládání veškerých důležitých věcí a rázem spadnete do začarovaného kruhu. A které 3 nástroje vám pomohou s bojem proti prokrastinaci?
kávový šálek

·         Plánujte

 
Kupte si diář či poznámkový blok a veškeré činnosti si do něj zapisujte. Máte odpoledne lekci tance nebo vám chybí dodělat poslední fáze úkolu do uzávěrky? Vše si pečlivě zaznamenejte a jednotlivé body si odškrtávejte. Úkoly si rozdělte podle důležitosti na prioritní a méně důležité. Na trhu je velká škála krásných diářů, které budou vašim pomocníkem nejenom v boji proti prokrastinaci, ale mohou se stát i vašim módním doplňkem.
šálek ve svetříku

·         Komfortní zóna

 
Ačkoliv se vám prostě občas z té postele vylézt nechce, je důležité umět vyběhnout ze své komfortní zóny. Ze začátku veškeré činnosti budou nepříjemné, zdlouhavé, ale po krátké době a několika opakováních si na vše tělo navykne, a dokonce začne vyplavovat i příjemné látky, díky kterým budete mít úsměv na rtech. Úspěšní lidé vstávají ještě v době, kdy ostatní spí. Nebojte se a zkuste zapracovat na svém denním režimu!
plyšák v posteli

·         Naučte se relaxovat

  
Pokud je váš pracovní a osobní diář nabitý od rána až do večera, je důležité umět vypnout.
Udělejte si horký čaj, sedněte si s knížkou na terasu a vnímejte vůni okolí. Na chvíli vypněte a dopřejte odpočinek nejenom své hlavě, ale také svému tělu. Nechte myšlenky volně plynout. Všechny starosti všedního dne hoďte aspoň na chvíli za hlavu. Dopřejte si půl hodinky času stráveného jenom sami se sebou a poté se opět pusťte do dalších povinností.
S prokrastinací bojujeme jak v pracovním, tak osobním životě. Čím dál tím více je to dáno dnešní dobou, kdy jsou na nás kladeny vysoké nároky a zároveň jsme doslova zavaleni informacemi. Nic ale není nemožné a také s prokrastinací se dá dobře pracovat. Chce to jen trénovat a naučit se dodržovat jednotlivé techniky. Tak s chutí do toho!