Site Loader

Obchodování s akciemi je velmi náročná disciplína, která není určená pro každého. S tímto názorem se většina z nás ztotožní. Samozřejmě, je to vcelku pochopitelné. Kdyby to bylo tak jednoduché, dělal by to každý. Obchodovat můžeme po telefonu, na pobočce nebo přes internet. V 21. století je samozřejmě na místě ta poslední možnost, která je nejrychlejší a nejefektivnější. Jak ale vlastně začít?

Fibonacci a jeho metoda

Leonardo Pisánský, kterého známe spíše jako Fibonacciho, byl středověký italský matematik. Možná si ještě ze školy pamatujete na tzv. Fibonacciho posloupnost. Některé jeho matematické postupy jsou známy dodnes a používají se nejenom v matematice, ale právě i při obchodování na burze. Fibonacci se tak zasloužit o um, který je dnes velkým fenoménem.

kurz měny

Pojďme si ale konečně říct něco málo o tom, jak je možné začít investovat do akcií. V první řadě je zapotřebí najít obchodníka, který vám pomůže vstoupit právě na burzovní trh. Není to jednoduché, většina společností nabízí rozdílné podmínky i cenu. Ze začátku tak může být poněkud náročné se zorientovat a vložit své finance té správné společnosti. V České republice je v současné době možné investovat na dvou burzách s cennými papíry – Burza cenných papírů Praha a RM-SYSTÉM.

aktuální kurzy

Mějte na paměti, že obchodování s sebou nese celou řadu rizik a rozhodně není určeno pro každého. Je zapotřebí se nebát zariskovat, ale zrovna si udržet chladnou hlavu i ve chvílích, kdy se to zdá přímo nereálné. To jsou základní předpoklady, které se nedají naučit. Základní postupy a pravidla na druhou stranu ano. Existuje mnoho publikací či kurzů, které se věnují této problematice a dokáží poradit v těžkých začátcích. Za zmínku však stojí i zkušební programy, které simulují skutečné prostřední burzovního trhu, ovšem s tím rozdílem, že figurujete s imaginární měnou.