Site Loader

Někdo považuje stěhovací firmy za zbytečné utrácení peněz a raději se odstěhuje sám s partou kamarádů, od kterých si navíc vypůjčil dodávku. I to samozřejmě lze, ale velký rozdíl je, pokud se stěhuje jeden člověk z malé garsonky do bytu a rozdíl také je, pokud se stěhuje třeba pětičlenná rodina do rodinného domu. Tam už se bude hodit každá ruka navíc.

Výhodou je, že stěhování se dostane do rukou profesionálů, kteří jsou na tuto práci zvyklí a vědí, co dělají. Běžní smrtelníci se stěhují třeba dvakrát, třikrát za život ale stěhováci stěhují několik domácností, firem a dalších objektů každý týden. Přesně už tedy vědí, jak postupovat, aby šlo všechno co nejrychleji a hladce.

krabice

Dobré firmy bývají také pojištěné, kdyby se během převozu na nové místo něco stalo s vašimi věcmi. Tuto skutečnost si ale zjistěte pro jistotu předem. Je ale příjemné vědět, že i kdyby se něco rozbilo, nebudete na tom škodní. Což se ale stane málokdy, jelikož takové firmy dobře vědí, jak nejrůznější věci převážet, aby nedošlo k nehodě.

Pravdou také je, že u určitých situací se bez stěhovací firmy neobejdete. A to zvláště, pokud stěhujete obzvlášť cenné nebo specifické kusy nábytku, na které si sami netroufáte. Jejich seznam najdete na Stěhování některých věcí https://www.odnesto.cz/stehovani-nekterych-veci-se-bez-profesionalu-neobejde/.

stěhováci

Pokud nemáte k dispozici dodávku nebo dostatečně velké auto, rovnou si zaplaťte stěhovací firmu. Jestliže máte jenom malé auto typu např. Fabie, víte, kolik času by uplynulo, než byste převezli všechny svoje věci na nové místo? A to nemluvíme o zbytečně projetém palivu, které by se vám při dnešních cenách nakonec prodražilo ještě víc než zaplacení služeb stěhovací firmy. A pokud pro vás neplatí žádný z výše uvedených důvodů, rozhodující může být to, že stěhování je stresující proces. Je stresující pro všechny zúčastněné a uvidíte, že nakonec budete rádi, když vám někdo klidný a s úsměvem podá pomocnou ruku.