Site Loader

Připadá vám podivné vyrazit na Šumavu a prohlédnout si ji převážně z kabiny auta? Pak vám rádi naznačíme, že to je nejen možné, ale i vhodné.

Autem se dnes dostanete téměř všude – kromě zón Národního parku, kam je zakázán vjezd, vás auto pohodlně zaveze kamkoli. Můžete se tu nejen kochat přírodou, ale užívat tamního prostředí v poklidu a tak trochu jinak, než lidé, co za každou cenu musí sportovat. Máte-li pohybu ve svém životě dost, a třeba pracujete manuálně, např. na farmě, sklízíte ovoce anebo pracujete se dřevem, fyzický odpočinek se vám hodí.

pohled na Šumavu

Vezměte si fotoaparát a kameru – Na Šumavu se klidně můžete vypravit i na podzim nebo na jaře a budete tu mít t stále co fotografovat. Začít byste mohli například panoramatickými výhledy z některých vyhlídkových míst, jako jsou vrcholky kopců či rozhledny. Velmi pěkný je pohled na panorama pohoří od silnice č. 22 mezi Domažlicemi a Kdyní. Své záběry pak můžete publikovat na Internetu a přilákat na Šumavu další zájemce.

zimní Šumava

Naplánujte si trasu od cukrárny k cukrárně – s pronajatou dodávkou z půjčovny dodávek se na Šumavě můžete pohybovat nejen v přírodě, ale také projíždět lidskými sídly a oblastmi, kde jsou v provozu restaurace, kavárny, čajovny či cukrárny. Chtěli bychom vám připomenout, že nemusíte trávit mnoho času po hospodách, dopřejte si kromě chutného pokrmu i nějaký zákusek, např. ovocný dortík nebo vynikající pečivo z místních malých pekáren, jaká je např. ve Vyšším Brodě. Seznam cukráren i pekáren, které jsou v provozu ve vámi navštěvované oblasti, snadno najdete na Internetu.

V létě se můžete koupat na Lipně – Lipno je vyhlášená oblast pro koupání a vodní sporty a koupání si můžete užít i jako vodáci, pokud si tu pronajmete třeba na víkend loď pro splouvání Vltavy. S dodávkou lze objet více kempů a prosluněných pláží, abyste si vybrali místo, které vám vyhovuje.