Site Loader

Skrytá místa, která určitě navštívit v Praze

Vrtbovská zahrada

Tato zahrada se pyšní titulem jedné z nejkrásnějších barokních zahrad v Evropě a především na sever od Alp. Právě proto určitě stojí za Vaši návštěvu.

Vrtbovská zahrada

Byla vybudována mezi lety 1715-1720 jako terasová barokní zahrada italského typu v místě bývalé vinice.  Výzdobu zahrady tvoří sochy Matyáše Bernarda Brauna. Zahrada se nachází uprostřed rušného centra Prahy. Konkrétněji na svahu Petřína přímo pod Pražským hradem v ulici Karmelitská. I přesto je zahradě přezdíváno oáza klidu. Nabízí nádherný výhled na chrám svatého Mikuláše, Pražský hrad a také na celou Malou Stranu. Nachází se zde zahradní sál, kde se konají různé výstavy a koncerty vážné hudby. Návštěvníci si mohou prohlédnout také voliéru s exotickým ptactvem. V zahradě se nachází také domek slavného malíře Mikoláše Alše.

Zahrada je v provozu od dubna do října každý den od 10:00 do 19:00. Základní vstupné činí 100 Kč, snížené 80 Kč a rodinné 280 Kč. 

V dnešní době je tento komplex jedním z nejoblíbenějších a nejvyhledávanějších svatebních míst v České republice.

park

Park Grébovka (Havlíčkovy sady)

Italský renesanční park s dominantní fontánou a vodními kaskádami obsahuje velké množství krásných objektů. Kromě toho je z parku úžasný výhled na Prahu a nabízí také posezení v malebné vinárně s výhledem na pražské vinohrady. V parku je také možnost posedět v kavárně vedle historické kuželkové dráhy. V parku dále můžeme navštívit Gröbeho vilu, altán Grébovka s výbornou vinárnou, Café Pavilon Grébovka, umělou jeskyni Grotta, svah s vodopádem a umělým jezírkem nebo Klotildinu vyhlídku. Po revitalizaci se v parku nachází také dětské hřiště a také hřiště pro seniory. Každoročně v září se tu koná vinobraní. Od listopadu do března je park otevřen každý den od 6:00 do 22:00, v období od dubna do října pak zavírá ještě o dvě hodiny později. Do Havlíčkových sadů se dostanete z ulice Rybalkova na Praze 2.