Site Loader

Emoji obrázky jsou všude, kam se podíváte. Smajlík se zdviženým palcem se na vás směje z SMS zpráv. Nešťastný obličej se slzami doprovází pracovní e-mail. Po přihlášení na chat má váš partner žlutý obličejíček a nad ním písmenka ZZZ a ve facebookovém profilu vám přistane dort s řadou blahopřání od přátel.
druhy smajlíků

Tisíce možností jak se vyjádřit

Zkuste si představit, že na celém světě existuje skoro 2 000 emoji obrázků, které vám pomáhají vyjádřit ve zkratce svou náladu, svá přání nebo ukázat to, co právě děláte. Určitě už se vám stalo, že jste dostali zprávu s obrázkem, o kterém nemáte nejmenší tušení, co znamená.
Když chcete vyhledat vhodnou ikonku k vyjádření svého pocitu a chcete být originálnější než použít obyčejného smajlíka, není nic snazšího, než hledat v encyklopedii. Těch existuje celá řada. Nejrychlejší je vyhledávání v anglickém jazyce třeba v emojipedii, což je rozsáhlá encyklopedie těchto obrázků. Pokud jste naopak dostali emoji, které nerozumíte, můžete se pokusit si ji vyhledat mezi obrázky. Přehledné vyhledávání umožňuje iemoji, kde jsou emoji roztříděny do jedenácti kategorií podle typu zobrazení a příležitosti, ke které slouží.
otazník v kolečku

Ročně desítky nových obrázků

Nenalezly jste vhodný obrázek? Zažádejte si o něj. Jen od začátku tohoto roku vzniklo minimálně 50 nových emoji. Většinou na základě požadavků uživatelů sociálních sítí. Neustále přibývají noví smajlíci, třeba s okulárem, nálepkou přes ústa, vyjadřující různé stupně zmatku, znechucení, ale i radosti. Hitem jsou emoji z říše fantasy inspirované velkým boom fantasy žánru mezi teenagery.
plyšový smajlíci
Poptávka je po emoji zobrazujících různé typy lidí, ať už jde o barvu pleti, typ vlasů, očí a zubů anebo třeba o typ povolání. Trendy v zobrazování, vyhledávání a používání jednotlivých emoji lze dokonce najít na googlu. Tam třeba zjistíte, že emoji zobrazující psi jsou kontinuálně na vzestupu stejně jako smajlík, který se směje tak moc, až pláče. Naopak symbol pro fax již pohltil čas.