Site Loader

Říká se, že úsměv je největší ozdobou ženy. To je samozřejmě pravda ale bez 100% péče o zuby to nemusí být úplně pravda. Nemusíte vyhazovat spoustu peněz za přípravky a kartáčky. Stačí dodržovat pár zásad a navštěvovat pravidelně zubního lékaře.
 žena s obrovským úsměvem

Čištění je základ

 
Zuby bychom si měli čistit dvakrát denně, nezáleží na tom kdy. K čištění použijeme zubní kartáček s měkkými štětinkami, podle vašich zubů a dásní. Kartáček je vhodné měnit každé 4 měsíce. Roztřepený kartáček nadělá víc škody než užitku.
 

Po čištění další čištění

 
Po každém jídle nebo minimálně večer bychom měli vyčistit své mezizubní prostory dentální nití. Mezi zuby zůstávají zbytky potravy a to způsobuje zubní kaz.
 

Bez Pasty to nejde

 
Pro čištění zubů používejte zubní pastu s fluorem.

Fluor je nutný k růstu kostí a zubů, je důležitý pro zubní sklovinu. Nedostatek fluoru vede ke snížené kvalitě kostí, menší pevnosti zubní skloviny a samozřejmě k  zvýšené kazivosti zubů.
 
Fluor je pro nás nezbytný, ale všeho s mírou. Dlouhodobý nadměrný přísun fluoru může vést k závažnému onemocnění zubů.
pasta na kartáčku 

Bělíme doma

 
Zuby můžeme vybělit pomocí trošky kypřícího prášku a nebo pomocí citronové šťávy. Vše musí být v malém množství protože, by mohlo dojít k poškození zubní skloviny.
 
Funguje i  soda! Kartáček namočte jednou za týden do sody. Tuto proceduru opakujme vždy jeden měsíci a dvakrát do roka. Nebude vadit, když sodu smícháte se zubní pastou.
 
Co dělat, když jste v práci a potřebuje rychle vylepšit Váš úsměv? Sáhněte po jablku. Likviduje bakterie a lehce vybělí.
 
Pro odvážně je metoda starých egypťanů. Zuby si vyčistěte popelem a budou zářivě bíle.

Pozor!!

 
Červené víno a káva způsobuje žloutnutí zubů. Proto po konzumaci těchto drinků použijte aspoň žvýkačku a nebo si zuby rovnou umyjte.
 
Ovšem je mýtus, že čokoláda zuby poškozuje. Ba naopak ochraňuje před působením bakterií a vzniku zubního kazu.