Site Loader

Říkáte si: „Kéž bych mohl pracovat v zahraničí?“ Pokud nejste zrovna boháč, který si může dovolit neustále cestovat po celém světě, můžete se poohlédnout po práci v zahraničí a spojit příjemné s užitečným. Podíváte se na zajímavá místa a zároveň si něco vyděláte třeba na další cestování. Nebo se můžete usadit a žít v cizině. V závislosti na vašich schopnostech a zkušenostech se dají najít místa ve mezinárodních firmách, které neustále nabírají nové pracovní síly.
cestovatelský deník vedle foťáku
Například Booking.com má více než 200 mezinárodních kanceláří a umožňuje zaměstnancům přejít na jinou globální základnu, když se objeví správná příležitost. Můžete tedy začít pracovat tady a po chvíli vyrazit pracovně do světa.
Naplánujte si svůj velký útěk a podívejte se na nejlépe hodnocené firmy, u kterých máte potenciál podívat se za hranice.
střechy domů s výhledem na Eiffelovu věž
HP
Cílem společnosti HP je vytvářet technologie, které zlepšují život všem a všude. Pokud vás baví technologie a jste nadaní, určitě zkuste využít nabídku místa a třeba to vyjde. HP považuje svou rozmanitou a globální komunitu zaměstnanců za jednu ze svých největších silných stránek a co ji na trhu skutečně odlišuje. Recenze interních lidí jsou ve většině případů velmi pozitivní.
Booking.com
Firma, která stojí za vyhledávačem a rezervačním systémem z více než 28 milionů inzerátů ve více než 130 000 destinacích. Taková společnost pochopitelně potřebuje mnoho zaměstnanců, takže se není čemu divit, že neustále nabírá nové. A kdo ví, třeba právě díky práci s dalekými destinacemi se do jedné z nich podíváte.
Facebook
Facebook spojuje miliardy lidí po celém světě a dává jim způsoby, jak se podělit o to, na čem jim nejvíce záleží. Lidé, kteří pracují pro Facebook, jsou v jádru stavitelé, ať už vytvářejí nové produkty nebo nástroje, aby firma neustále prosperovala. Globální týmy pracují po celém světě a jsou velmi dynamické.
pohled na New York přes rameno
Intel
Intel je přední americký výrobce mikroprocesorů, který působí globálně. Trh s procesory je tak rychlý, že Intel musí mít tisíce pracovníků po celém světě, kteří koordinují dodávky, výrobu a hledají nové obchodní partnery. Práce pro Intel je velmi rozmanitá a náročná, ale kvalitní lidi si hýčkají.
TripAdvisor
Podobně jako Booking se TripAdvisor zabývá cestováním, zejména turistikou. Jedná se o největší turistický web na světě, který nabízí komplexní služby, rady a tipy. Umožňuje cestovatelům uvolnit plný potenciál každé cesty. S více než 795 miliony recenzí a názorů poskytuje TripAdvisor turistům moudrost davů, která jim pomáhá při rozhodování. Nicméně o takovou spoustu dat se někdo musí starat. Přestože jsou systémy automatizované, bez lidské práce se to neobejde.
Díky své velikosti, mezinárodnímu působení a výhodám, ke kterým je příjemným bonusem ještě přátelská atmosféra ve většině týmů, jsou tyto velké společnosti ideálním zaměstnavatelem, díky kterému se můžete podívat kolem celé planety.