Site Loader

Pamatujete si na pěknou pohádku „Cvrček a mravenec?“ Mravenec se poctivě připravoval na zimu. Dělal si zásoby, a když přišel podzim, hodoval si ve svém domečku. Zatímco cvrček si jen zpíval a hrál na kytaru a smál se mravencovi, že se tak dře s každou větvičkou, bobulí, kláskem…
 starší lidé
Když přišly mrazy, cvrček se ve svém domečku neměl čím zahřát a co pojíst. Uvědomil si, že měl mravenec pravdu. Pohádka nakonec dopadla dobře, jak už to v pohádkách bývá. Cvrček se rozhodl zajít za sousedem mravencem, jestli by mu nepomohl. Mravenec pomohl, ale s tím, že cvrček musel pracovat, jinak prý ať si třeba tancuje na mrazu, aby se zahřál. Buďme proto pilní jako onen mraveneček a na stáří se dobře připravme.
 
Chceme-li v důchodu spokojeně žít, je třeba mít dostatek financí. Je dobré si ještě ke státnímu důchodu naspořit určitou částku, která by nám množství peněz navýšila. Jedná se o penzijní spoření nebo penzijní připojištění, které pak po letech jako když najdeme.
 podzim života
Lze je sjednat u různých penzijních společností bank a pojišťoven – Penzijní fond České spořitelny, Penzijní společnost České pojišťovny, Penzijko ČSOB, Penzijní společnost KB, Allianz penzijní společnost, Axa penzijní společnost aj.  K naší určité pravidelné částce, kterou se rozhodneme spořit, přispívá stát ročně takzvaným státním příspěvkem.  Penzijní spoření lze sjednat pro děti již od narození. Nemusí je platit jen rodiče, ale třeba i prarodiče. Příspěvek lze vložit také příležitostně. Například jako dárek k Vánocům nebo narozeninám.
 
V současné době mají lidé možnost vstoupit do takzvaného 3. pilířeDoplňkového penzijního spoření. Nyní ho má již 1 100 000 lidí a celkem penzijní spoření si platí 4,5 milionů lidí. Penzijní společnosti spravují 476 miliard Kč.
 
Více informací s konkrétními čísly můžete najít na webových stránkách nebo na pobočkách penzijních společností.