Site Loader

Zařizujete si nový byt nebo jen obměňujete starý? V žádném případě nesmí ve vašem obývacím pokoji chybět gauč. Pokud nemáte postel nevadí, pohovka vám poskytne dostatek prostoru pro sezení i spaní. Jak si ale takový gauč vybrat. Existuje spousta tvarů, typů nebo materiálů.
Není třeba nikam spěchat a vybrat ten ideální gauč do prostředí vašeho domova.
dívka s lampou.jpg
Pokud tedy vybíráme sedačku měli bychom si položit několik zásadních otázek.
· Typ, jedná se velice zásadní otázku. Jelikož na trhu máme 2 hlavní typy gaučů. Buď tedy jednoduchý – ten slouží jako výplň interiéru nebo k sezení. Druhý typ, tedy pohovka rozkládací má multifunkční účel. Lze ji tedy rozložit. Může mít účel buď klasické sedací soupravy nebo díky rozkládacímu mechanizmu slouží jako postel. Ať už pro nečekanou návštěvu nebo jako plnohodnotná postel.
· Tvar, díky konkurenčnímu boji se dnes můžeme setkat s nejrůznějšími tvary sedaček. Od rohového přes tvar U až k L. Pohovku je zapotřebí volit v takovém tvaru, který příhodně doplňuje váš interiér. Pokud potřebujete zakrýt nevhodný roh, chcete mít ikonickou sedačku uprostřed pokoje nebo chcete sedět všichni pospolu, takže volíte tvar U.
· Materiál, zřejmě jedna z nejpodstatnějších částí gauče. Materiál, kterého se budete dotýkat. Zda vás bude hřát či chladit. Zda ho bude váš domácí mazlíček okusovat či nikoliv. Materiál je možné testovat, aniž byste musel zkoušet jednotlivé pohovky individuálně. Stačí si vzít vzorkovník, kde máte umístěny všechny typy materiálu najednou.
hrnek a kniha na stole.jpg
· Barva, ruku v ruce s materiálem jde také barva. Některé materiály nemůžou mít roztodivné typy barev. Třeba kůže. Proto je zapotřebí volit příhodný materiál v kombinaci s barvou, která bude elegantně doplňovat dekor vašeho pokoje.
Sedací souprava je znakem pohodlí. Základem tedy není cena, barva ani tvar. Ale pocit komfortního usazení během chvil zaslouženého odpočinku.