Site Loader

Počítání objemu jídla, které denně zkonzumujeme, je spjato především s redukcí naší tělesné váhy. V takovém případě je důležité znát tuto hodnotu pro udržení kalorického deficitu, jež je k hubnutí nutný. Kalorie si však počítají například i ženy při navrácení menstruačního cyklu, kdy je zapotřebí dostat veškeré důležité hormony opět do rovnováhy. Zde je důležitý především dostatek potravy, aby tělo obnovilo své přirozené funkce. Počítání může být rovněž užitečné pro lidi trpcí podváhou, kdy je nutné aby se jejich index bmi zvýšil, tím pádem tito lidé musí být v kalorickém nadbytku.

Jak tedy můžeme vidět, kontrola denní kalorického příjmů může být v mnoha situacích velmi užitečný nástroj. Je třeba rovněž zmínit, že tato metoda nebude vyhovovat každému. Pro spoustu lidí představuje neustále zapisování do sešitu či do mobilních aplikací ztrátu času nebo rovněž pocit neustále kontroly. Pokud jste i vy jedním z nich, pak pro vás tato metoda není vůbec vhodná a raději vyzkoušejte něco jiného.

Neodhadujte, buďte přesní!

nakrojená paprika

Pokud chcete dosáhnout svých cílů pomocí počítání kalorií, pak je mimořádně důležité, abyste zadávali opravdu přesné a skutečné hodnoty, které za den sníte. Jistě, po čase určitá množství dostane takzvaně „do oka“, avšak pokud je pro vás tato metoda nová a nemáte předchozí zkušenosti, poté je zapotřebí abyste suroviny opravdu pečlivě vážili. Ze začátku se vám tento proces může zdát zdlouhavý a příprava jídla vám pravděpodobně zabere více času než normálně. Ale věřte, že po čase si zvyknete a čas strávený vařením či chystáním pokrmů se zkrátí. Navíc vždy mějte napaměti důvod, pro který to děláte, ten pro vás bude sloužit jako vaše motivace k pokračování na této cestě.

zeleninový špízDobrým nástrojem pro přehled o kalorickém příjmu jsou nejrůznější aplikace, jež si můžete pohodlně stáhnout do vašeho mobilu. Tak budete mít graf či tabulku s vašim příjmem vždy po ruce. Zadávání jídel do těchto aplikací je navíc velmi pohodlné a nenáročné.