Site Loader

Chcete se koupat bezpečně bez toho, aniž byste se museli bát? Pak udělejte maximum proto, aby byla vodní hladina co nejlépe kryta před různým smetím.

Vhodný kryt pro hladinu

Hodně lidí si myslí, že se mohou bez problémů koupat v kdejaké stoupě. To je nejen nezodpovědné, ale dokonce vyloženě rizikové. Vody v takových dírách nejsou zrovna nejčistší, takže ani nejbezpečnější. Pokud nechcete kvůli tomu pobíhat celé léto na kožní, raději se choďte koupat na místa, kde je to s čistotou vody o dost lepší. Ideální řešením by bylo, kdybyste si vlastní malou vodní plochu mohli zřídit u sebe na zahradě. V takovém případě byste mohli snadno dohlížet na kvalitu vody a v případě potřeby adekvátně reagovat.

Balónky ve vodě

Adekvátní reakcí je hlavně myšleno použité vhodných chemických preparátů. Bez těch se dnes opravdu neobejdete. Standardně se používají nejen na velkých veřejných plovárnách, ale i v malých bazéncích, které jsou stále běžnějším prvkem českých zahrad. Aby také ne, když se dnes dají sehnat tak levně. Hlavně tedy nadzemní modely, které sice nejsou příliš uzpůsobené pro plavání, ale k občasnému zchlazení či relaxaci jsou více než vhodné.

Vede chlór

A jaké že chemické preparáty se v našich zeměpisných šířkách nejvíce používají k čištění vody? V tomto ohledu je na pomyslném vrcholu chlór, který se využívá prakticky v devadesáti procentech případů. A to jak na plovárnách, tak i v domácnostech. Chlór sám o sobě při správném použití není nebezpečný, ale může trochu pozlobit pokožku u citlivějších lidí. To je také důvod, proč je možné si pořídit i různé alternativy, třeba aktivní kyslík, případně mořskou sůl. Oba typy dezinfekce jsou rovněž poměrně účinné.

Moderní bazén

Jak na pevné nečistoty?

Chemické látky dokáží vodu zbavit kalu, chaluh a dalších ošklivostí, ale co se týče větších pevných nečistot, na to jsou krátké. Je tedy dobré si pořídit i speciální síťku s teleskopickou tyčí, díky které odstraňování těchto nečistot není žádný problém. Pokud se vám ale ani to nechce, můžete to udělat mazaně a natáhnout https://www.poradte.cz/domacnost-a-bydleni/22115-jak-natahnout-novou-omitku-na-starou.html nad hladinou některou z kvalitních bazénové plachty https://www.chlorito.cz/bazenove-folie-a-plachty.