Site Loader

Velmi záleží na tom, s kolika penězi chcete obchodovat. Když se například bude jednat o půl milionu korun, bude snad lepší, když je necháte na nějakém účtu. Tam se vám budou celkem výhodně úročit. Pokud ale budete chtít obchodovat s pěti miliony, vyplatí se uvažovat o obchodování na burze. Na účtu by vám moc nevydělaly, jen byste docílili, aby vám jejich hodnota neklesala, ale byla konstantní.
obchodování na burze

Nesmíte použít všechno

Prvním a asi nejdůležitějším pravidlem je to, že nesmíte použít všechny peníze na burze. Je potřeba některé z nich nechat v nemovitostech, které vydělávají, nebo na účtech, které peníze spoří. Zkrátka stále si nechávat nějaká zadní vrátka a mít stále nějakou jistotu.

Navíc v případě pronajímání vlastní nemovitosti je to ukázkový příklad, jak by se obchodovat mělo. Takže minimálně polovinu máme na jistých investicích, o kterých jsme teď mluvili, polovinu použijeme pro obchodování na burze. Minimum peněz pro začátek takového obchodování je 100 000 korun, optimálních je však 300 000 korun.

Angličtina by vám pomohla

Pokud umíte anglicky, můžete totiž obchodovat sami. Za každý obchod se platí jeden až dva dolary. Pokud anglicky neumíte, potřebujete pomocníka a už se musíte s někým dělit.
analýza s grafy

Obchodování zprostředkovaně

Obchodovat můžete také přes českou firmu. Bude vám k tomu stačit se zaregistrovat u nějaké makléřské společnosti a na celou angličtinu se můžete takzvaně vybodnout. V tomto případě je sice bezva, že nemusíme umět cizí jazyk, ale zase se musíte připravit, že výše vašich poplatků razantně stoupne. Čas neušetříte a peníze za obchody + pro makléře se zvednou. Je to prostě daň za to, že anglicky neumíte!

Než začnete, zkuste to!

Obchodovat nanečisto, je něco, co byste si měli vyzkoušet před skutečným obchodema když začnete, nevsázejte vše na jednu kartu, tedy na jeden obchod. Je dobré rozkládat, ale ne zase na příliš malé obchody. Celkem dobré je investovat i do různých odvětví a oborů.

Čtěte a zjišťujte

Být v obraze je důležité, a to je také to, co vás může učinit bohatým člověkem a zároveň vás to stojí spoustu času.
 
A rada na závěr? Žádná akcie není tak výborná, aby stále stoupala. Tak pozor na to!