Site Loader

Ať už máme dům či byt, jednou z nezbytných součástí je vodovodní baterie. Najdeme ji prakticky u každého přívodu vody, ať už se jedná o vanu, umyvadlo či dřez. Jako taková se samozřejmě vyrábí v mnoha nejrůznějších provedeních, a ačkoliv si každý může vybrat podle svého vkusu, není pochyb o tom, že páková baterie je v současnosti nejoblíbenější. Čím je to způsobeno?

Abychom to pochopili, podívejme se nejprve, jak vlastně vypadá. Jedná se, jak již název napovídá, o baterii, kde je regulátor teploty i síly proudu vody ve tvaru páky. Jejím posouváním doleva či doprava upravujeme teplotu, zatímco pohybem nahoru a dolů regulujeme sílu proudu.

kbaterie3

To vše znamená značné zjednodušení práce s vodou, zejména pokud jde o nastavování teploty. Přeci jen, mnoho z nás si jistě pamatuje, jak jsme točili kohoutky ve snaze najít tu správnou kombinaci prudkosti proudu a teploty. A pokud jsme jej museli na chvilku vypnout a následně opět zapnout, pak jsme celý proces prováděli znovu.

Další výhodou je, že nyní nemusíme točit kohoutky se špinavýma rukama. Páku totiž můžeme snadno zvednout paží či zápěstím. Je to tedy podstatně hygieničtější způsob, než jaký jsme používali doposud. I proto je mu dávána přednost například v moderních zdravotnických zařízeních.

vana2

Je samozřejmé, že tento typ se prodává v nejrůznějších barvách i modelech, od těch klasických až po pozlacené a ozdobně tvarované. Každý z nás si tak může vybrat takový, který se bude přesně hodit do dané místnosti.

Je tedy vidět, že už nás nečeká žádná složitá a nehygienická manipulace s kohoutky, nýbrž mnohem příjemnější, pohodlnější a jednodušší způsob. A ačkoliv se původně zdálo, že se klasický typ v některých prostorách udrží, ukazuje se, že tomu tak není. Páka skutečně kohoutky nahrazuje všude. A není divu. Přeci jen, výhody jsou jasné. Pokud tedy stavíte či rekonstruujete dům nebo byt, volba je zde poměrně jednoduchá.