Site Loader

Ořechy jsou v dnešní době k mání v nejrůznějších podobách. Zatímco dříve bylo možné v České republice sehnat třeba jenom vlašské ořechy, případně pak mandle, dnes je nabídka mnohem bohatší. Příkladem jsou i kešu ořechy 1kg, tedy balení, která byla dříve zcela nemyslitelná. V takovém množství se však vyplatí skořápkové plody kupovat, protože jsou mnohem levnější, než kdyby je člověk kupovat po menších dávkách. Možná vás však zajímá, z jakých důvodů jsou kešu ořechy tak oblíbené?

kešu ořechy

5 základních důvodů, proč si kešu zamilujete:

  • Mají příjemně nasládlou chuť
  • Při pravidelné konzumaci snižují riziko kardiovaskulárních chorob
  • Dokážou snížit hladinu „špatného“ LDL cholesterolu
  • Brání vzniku žlučových kamenů
  • Jsou skvělým zdrojem vitaminu K

Nejsou to jediné výhody a důvody, avšak jsou to zcela jistě ty nejdůležitější, které by vás měly zajímat. Kromě tohoto všeho si však lze tyto skořápkové plody oblíbit i z mnoha dalších zajímavých důvodů, které však každý pozná až tehdy, když začne tyto oříšky konzumovat. Kdy to začnete dělat vy? Díky cenám za kilogramové balení to nemusíte odkládat.

ochucené kešu

Skvělé nejenom pro samotnou konzumaci, ale také pro výrobu másel

Různé krémy a másla ze skořápkových plodů jsou velmi oblíbené. Taková arašídová másla doplněna o určitý obsah kešu, to je věc, za kterou by někteří lidé byli schopni vraždit. Jde o tak skvěle vyrovnané máslo, stejně jako při obsahu kokosu, že je opravdu o co stát. Kešu si zkrátka dokáže oblíbit každý, a to zejména pro příjemnou sladkou chuť, která se stala důvodem, proč těmto skořápkovým plodům dají lidé přednost raději, než třeba před klasickými českými vlašáky. Ať už by máte na tohle názor jakýkoliv, není třeba jakkoli vyvracet, že touto volbou neuděláte krok vedle. Naopak, bude to pro vás změna, a to jedině k lepšímu, neboť budete konzumovat potravinu, která vám jednoznačně zachutná.