Site Loader

U fasády nám záleží na tom, aby dobře vypadala a něco vydržela, protože životnost je důležité. Na část stěn můžeme použít obklad, který je z přírodního kamene.

Výběr fasády nemovitosti

Vzhled a odolnost

Velký vliv na exteriér nemovitosti má fasáda, a proto pokud se chystáte dělat novou, tak si s výběrem dejte záležet, protože je to záležitost na hodně dlouhou dobu. Musíme pamatovat na to, že chrání stěny, ale na druhou stranu schytává nepříznivé podmínky. Jako první lidé často přemýšlí nad barvou, přičemž platí, že u tmavých barev se více nemovitost zahřívá, což v létě není moc žádoucí a světlá může zase snadno vyblednout, takže nejlepší bývá něco mezi.

moderní fasáda

Jakmile si vybereme barvu, tak musíme přejít k, další velmi důležité části a tou je druh fasády. Nejčastěji se setkáme s akrylátovou, přičemž u, ní se můžeme setkat s dobrou odolností proti dešti, větru a dalším vlivům přírody. I starší bude vypadat dobře, protože mají vlastnost omyvatelnosti, takže se dá očistit. Pokud si připlatíme, tak můžeme mít silikonovou fasádu, která má například delší životnost. Důležité je zmínit také skvělý poměr co se týče prodyšnosti a nasákavosti.

Obložení přírodním materiálem

Nejvíce ohroženou částí stěn bývá u země, protože když třeba prší, tak na stěnu prská špína že země. Pokud je u nemovitosti ještě chodník, tak to znamená ještě větší znečištění a riziko odření. Proto se volí různé obklady, které můžou být do výšky několika desítek centimetrů, protože tuto část spolehlivě ochrání. Aby tento prvek vypadal hezky, tak můžeme zvolit kamenný obklad venkovní. Jedná se o přírodní kámen, s kterým získáte výjimečný vzhled, protože každý kámen je originál.

obklad fasády

Pokud jeho stavbu na zeď dobře provedete, tak se dočkáte opravdu hezké životnosti a odolnosti. Tento kámen dosahuje velmi dobrých vlastností, takže jej jen tak něco nerozhodí. Přeci jen je určen pro venkovní použití, a proto mu nevadí venkovní vlivy jako je déšť, vítr, mráz a řada dalších vlivů. V případě znečištění můžeme použít třeba tlak vody a obklad bude jako nový. Ve finále se vyšší pořizovací cena vyplatí.