Site Loader


Jsou zdrojem inspirace umělců, designérů užitného nábytku, kutilů, a vůbec všech nápaditých lidí, kteří rádi tvoří jedinečné kousky.
palety epal.jpg

Box na nářadí

Paletové království můžete začít tvořit třeba ve vlastní dílně. Výhoda spočívá v tom, že se jedná o prostředí, na jehož vkusu až tolik nezáleží, a kde nějaký nepovedený kousek zanikne mezi vyskládaným nářadím na tvůrčím pracovišti.
K vytvoření boxu na uložení nářadí stačí jen jedna paleta. Pouze ji povrchově upravíte – dokonale zbrousit a opatřit nátěrem bezbarvého laku, mořidla, vosku, nebo barevných variací. Box na nářadí zavěsíte na zeď a opatříte jej věšáky pro ukládání nářadí, abyste je měli vždy při ruce. Patřičná povrchová úprava a sladění barvy mořeného dřeva s pastelovými barvami koberců a dlažby dokáže zázraky. Podobný motiv je k vidění i v některých designérských ateliérech jako věšák na oděvy. Zároveň se s tímto materiálem seznámíte, s jeho strukturou a vlastnostmi, a své zkušenosti využijete u dalších, technicky náročnějších projektů.

Patrový zahradní nábytek

Základ tvoří tři nebo čtyři palety vyskládané na sebe, opatřené horní deskou. Vzniknou tak samotné úložné boxy v jednotlivých patrech, vypadá to velice působivě, jestliže je ponecháte v barvě přírodního dřeva a horní desku zvolíte buď z kouřového nebo čirého skla, z keramických dlaždic lepených silikonem, či nakonec z dřevěného masivu, který si necháte odříznout v hobbymarketu za několik desítek korun. Stolek může být na kolečkách, nebo pevně stát na opěrných bočnicích. A kdo si troufne i na křesílka s polstrovanými sedáky, bude sedací souprava buď náhradou za zahradní nábytek, anebo ji lze vkusně importovat někam do obytné zóny v domě.
Nevěřili byste, jak fantastický může být nábytek z palet od specializovaných firem. Pořídíte jej za velice rozumnou cenu a o takové výrobky je dnes obrovský zájem.
včela na paletách.jpg

Balkonový truhlík

Okrasný truhlík na výsadbu zakrslých zahradních dřevin a bonsají je poměrně oblíbenou variací tvorby z dřevěných palet. Budou vám stačit pouze tři kvalitní europalety a výsledek může být skutečně překvapivý. Ideální je kombinovat mořené červenohnědé odstíny dřeva se světlou keramickou dlažbou, nebo s umělým či živým trávníkem a vzniklá souhra barev vás rozhodně nezklame.