Site Loader


Přepadají vás bolesti zad a hledáte cestu, jak zádovým svalům ulevit, aniž byste museli navštívit obvodního lékaře nebo ortopeda a dennodenně užívat analgetika proti bolestem? Nehledě na to, že každý lék má nežádoucí účinky, které se zase mohou podepsat na jiném tělesném orgánu … Jestliže bolesti teprve začínají anebo jim chcete předejít, pak zkuste cvičební prostředky, které jsou běžně k mání a jejich správným používáním dáte nepříjemným pocitům a úporným bolestem vale!

bolest zad

Jednou z takových cvičebních a zároveň funkčních pomůcek mohou být velké balóny na cvičení, jinak také zvané gymball anebo gymnastický či cvičící míč. Už jen pouhým sezením na balonu aktivujete vaše povrchové i hluboké zádové svaly. Takže začněte lehce jen tím, že si na něm občas posedíte a dobu sedu prodlužujte. Namísto z pohodlného křesla, kam se zasunete a nezdravě polo sedíte pololežíte, mějte v blízkosti a po ruce vždy gymball, posaďte se na něj a zhlédněte televizní pořad v této jiné pozici. Balon vás automaticky nutí sedět zpříma, balancovat a udržovat rovnováhu a vaše svalíky začínají oživovat.

gymball a dívka

Jakmile si na gymball zvyknete a zjistíte, že vám dělá pohyb na něm dobře, vyhledejte na internetu lekce cvičení na velkých míčích, které bývají zdarma a cvičte spolu s lektorkou. Anebo začněte hledat se zapojte do sportovní aktivity – cvičení na gymnastických míčích ve svém okolí. Pod vedením zkušené trenérky zjistíte, kolik neuvěřitelných cviků můžete na tomto kulatém zázraku zažít. Jen je třeba z počátku opatrnosti a nepropadnout euforii, abyste si nezpůsobili úraz. Důležitý je správný posez, rovné držení za, nohy rozkročit na šířku ramen.

Další důležitou záležitostí je správný výběr velikosti míče. Barvu si vyberte podle vašeho pocitu, ale velikost je nutno odzkoušet podle vaší váhy a výšky. Nechte si v obchodě poradit odborným personálem tak, abyste odcházeli spokojeni a nastartovaní do dalších dnů s vaším novým pomocníkem k upevňování zdraví.