Site Loader

Jak jistě tušíte, káva je nejoblíbenějším teplým nápojem na celé planetě Zemi. Oblíbená je nejen kvůli její chuti, ale hlavně díky povzbuzujícím účinkům. V poslední době ji je ale silně v patách káva ženšenová, jejichž nabuzující účinky jsou značně vyšší. Velice oblíbená je tak například mezi vysokoškolskými studenty a osobami, které mají nepravidelnou pracovní dobu, při které musí být neustále v pozoru.
Ženšen rostlina
Abychom si ale o této kávě mohli povídat, řekněme si nejdříve o samotném ženšenu. Z čínského překladu se tato rostlinka nazývá kořen života. V této zemi se hojně využívá a je nedílnou součástí tradiční čínské medicíny, kde se uplatňuje již okolo dvou tisíc let. Nejvíce využívanou částí bylinky je světle žlutý kořen, který vám může připomínat lidskou postavu, a jež se následně zpracovává do podoby, prášku, jímž se plní tabletky, vyrábí sirupy,
přidává se do potravin, nebo jej najdete v podobě čaje a zmiňované kávy.
Ženšen kořen
Kávu můžete v obchodech nalézt v podobě rozpustné nebo v kapslích. Její složení se samozřejmě liší podle jejího výrobce. Mezi složky, které v ní můžete nalézt patří samozřejmě prášek z kořene ženšenu, ale také cukr nebo sušené mléko a syrovátku. Pokut tedy trpíte intolerancí mléka, doporučuji si složení ověřit.
Káva v hrnku
Ženšen se vyznačuje opravdu velkou řadou pozitivních účinků na naše zdraví. Přední jsou hlavně stimulační účinky, které během velmi krátké doby nastartují náš mozek a zaručí nám podávání skvělých výkonů a plnou soustředěnost, což už bylo zmíněno na samotném začátku našeho článku. Další výhodo je, že pomáhá při žaludečních potížích, napomáhá trávení a při průjmových onemocněních, redukuje hladinu cholesterolu, snižuje stres, je velice prospěšný pro náš kardiovaskulární systém a snižuje pravděpodobnost výskytu deprese. Vhodná je i pro páry, které se snaží o založení rodiny, protože se používá jako lék proti neplodnosti. Zkrátka a jasně: pitím této kávy se propijete i ke zdraví.